TomaszPawelTeam

Drużyna stworzona by służyć ludzkości!

Celem Milkyway@Home jest  wykorzystanie oferowanej przez BOINC mocy obliczeniowej do stworzenia dokładnego, trójwymiarowego modelu galaktyki drogi mlecznej przy użyciu danych zebranych przez  Sloan Digital Sky Survey. A jest co przetwarzać, same dane 2d zajmują 3.3 TB !!!

 

Milkyway@Home

Dodatkowo, projekt stawia sobie za zadanie śledzenie nie tylko obecnego położenia ciał niebieskich ale również, bazując na tzw. „szczątkach pływowych” może symulować ich położenie w przeszłości. Pozwala to lepiej zrozumieć procesy zachodzące w przestrzeni kosmicznej i przewidywać jak będzie kształtował się w przyszłości rozwój naszej galaktyki.

Projekt Milkyway@Home jest wyjątkowy również z tego względu, iż posiada doskonale zoptymalizowane aplikacje zarówno do liczenia na CPU jak i GPU zarówno ATI jak i nVidia. Moc układów graficznych nowej generacji (GPU) przyćmiła dotychczasowych liderów obliczeń - procesory (CPU). Polecam ten projekt posiadaczom kart ATI obsługujących podwójną precyzję obliczeń oraz kart nVidii (GTX260—jako minimum). Więcej szczegółów o optymalizacjach na stronie im poświęconej - Optymalizacje BOINC.